Concursuri si olimpiade

Print

Felicitări elevilor pentru rezultatele obținute la Concursurile de Chimie - mai 2017

Felicitări! Elevul Țurcanu Ilie Răzvan din clasa a XI-a E a obținut premiul II la Festivalul Internațional de Cântec Francofon „Chants, sons sur scène”

Felicitări! Elevul Țurcanu Ilie Răzvan din clasa a XI-a E a obținut premiul I la etapa de calificări pentru Festivalul Internațional de Cântec Francofon „Chants, sons sur scène”

Felicitări! Eleva NECULA ANASTASIA din clasa a V-a s-a calificat la Olimpiada Națională de neogreacă

Felicitări elevelor Rădeanu Ștefana, Zetu Ioana și Ciobanu Diana pentru rezultatele deosebite obținute la Concursul Național de Critică Literară „Garabet Ibrăileanu”, Iași, 8 aprilie 2017

Elevi calificați la olimpiade și concursuri - faza națională

Felicitări! Eleva PRISECARU SMARANDA - X E, a câștigat LOCUL I la Olimpiada Sportului Școlar - etapa județeană - TENIS DE MASĂ

Olimpiada de biologie - faza județeană - 11 martie 2017

Olimpiada județeană de fizică - 2017

Felicitări elevei Maria Sabina Simionică

Felicitări tinerilor autori care au câștigat Premiul pentru cel mai bun volum la Concursul de volume colective de proză „Ionel Teodoreanu"

Festivitatea de acordare a diplomelor DSD 2 - 27 mai 2016

Felicitări elevilor alecsandriști și mult succes în continuare!

Felicitări! Eleva Prisecaru Smaranda Maria, îndrumată de domnul profesor Constantin Cotea, s-a calificat și a participat la etapa națională a Olimpiadei Sportului Școlar - Tenis de Masă - Licee - Fete și băieți

Felicitări! Eleva Rotsching Ana Hannelore, clasa a V-a, a obținut Premiul I la Concursul Național pe Teme de Protecția Consumatorilor - "Alege! Este Dreptul Tău", ediția 2016

Felicitări! Eleva Ciobanu Laura Vasilica, din clasa a X-a D, s-a calificat la etapa națională a Olimpiadei de Științe Socio-Umane 2016, disciplina Psihologie

Ne mândrim cu elevii noștri! Felicitări Emiliei Mihuț

Olimpiada de chimie - etapa județeană - 27 februarie 2016

Olimpiada de limba latină / greacă - etapa județeană - 28 februarie 2016

Felicitări doamnei profesor Brândușa Clapon și elevilor care au participat la CASTANUL UNIRII

Astăzi, 25 septembrie 2015, în jur de 50 de elevi de la Liceul Teoretic "Vasile Alecsandri" și de la Colegiile "Mihai Eminescu" și Național au fost premiați

Lista elevilor premianți în anul școlar 2015-2016

Felicitări! Revista "Galleria" a obținut Titlul de Laureat

Adrian Popa de la Liceul Teoretic Vasile Alecsandri, coordonat de prof. Elena Alina Raduianu, a luat premiul I la Concursul National al Proiectelor de Mediu pentru lucrarea "Condu Iasul pe autostrada verde"

Echipa Liceului Teoretic „Vasile Alecsandri” Iași, formată din 6 elevi ai claselor a IX-a și coordonată de prof. consilier școlar Cristina Vameșu, a obținut cel mai mare punctaj la competiția de proiecte „Schimbă direcția! Alege sănătos!”

Felicitări doamnei profesor Irina Farcaș și elevilor participanți pentru premiile obținute la Concursul de Chimie "Magda Petrovanu"

Felicitări elevelor Rusu Bianca Elena și Zaiț Irina

Concursul Național "Cultură și civilizație în România" - faza județeană - 19 martie 2015

Felicitări! Premiul I la Concursul Național de Creație și Eseuri "Jurnal pentru o zi"Felicitări! Premiul I la Concursul Național de Creație și Eseuri "Jurnal pentru o zi"

Felicitări! Eleva Cojocaru Cătălina din clasa a X-a D s-a calificat la Olimpiada Națională de Limba Germană 2015

Felicitări! Eleva Camelia Marin din clasa a XII-a D a obținut premiul I la Concursul național de interpretare critică „Garabet Ibrăileanu”

Felicitări! Premiul întâi la concursul național on-line de desene pentru copii Supereroii NATO obținut de eleva Maria Alexandru

Olimpada de limba latină / greacă  - 22 februarie 2015

Noi premii ale elevilor alecsandriști

Felicitări! Eleva Iulia Costache din clasa a XI-a D, a obținut premiul I la faza națională a Olimpiadei de limba franceză

Elevii Filiche Teodor (clasa a X-a C) și Zetu Ioana (clasa a X-a D) au obținut premiul I, la Concursul Național de creație literară și plastică, "Autoportretul", decembrie 2014. Profesor coodonator, Ana Daniela Bahrin. Felicitări!

Felicitări coordonatorilor și întregii echipe implicate în realizarea și promovarea revistei școlare "Galleria"

"Știu și aplic" - securitatea și sănătatea în muncă se deprinde de pe băncile școlii!